Pielęgnacja

Pielęgnacja biżuterii

Biżuteria GROOVY wykonywana jest ręcznie w Polsce, w większości w naszej pracowni w Łodzi, ale także w zaprzyjaźnionych warsztatach złotniczych, z materiałów szlachetnych - srebra próby 925 i srebra próby 925 złoconego 24-karatowym złotem. Są to metale miękkie i delikatnie, należy postępować z nimi ostrożnie i odpowiednio o nie dbać by były z nami piękne jak najdłużej  

Zarówno biżuteria srebrna jak i srebrna pozłacana z czasem ma tendencję do ciemnienia. Jest to naturalny proces, który można opóźnić poprzez odpowiednie traktowanie.

Biżuteria nie lubi się z kosmetykami, dlatego perfumy czy balsamy nakładać należy na skórę przed jej założeniem. Podobnie z wodą i wilgocią - naszych skarbów nie powinno przechowywać się w wilgotnych miejscach takich jak np. łazienka. Należy ściągać je przed kąpielą czy myciem rąk. Warto przechowywać je w pudełeczkach z miękkim podłożem dołączonych do zamówienia, a dodatkowo można włożyć do nich woreczek przeciwwilgociowy.

W miejscach i czynnościach gdzie biżuterii nie potrzebujemy dajmy zarówno jej jak i swojemu ciału odpocząć. Najlepiej ściągnąć ją do spania, wykonywania prac domowych, uprawiania sportu czy do wcześniej wspomnianej kąpieli oraz przechowywać osobno. Ograniczamy wtedy także możliwość mechanicznego uszkodzenia.

Produkty wykonane ze srebra można czyścić specjalnymi ściereczkami i środkami dostępnymi u jubilera, czy w myjce ultradźwiękowej, którą możecie spotkać również w naszej pracowni.

Biżuterię traktujemy jako inwestycję na lata, są to przedmioty, które możemy przekazywać z pokolenia na pokolenie, stąd wybór metali szlachetnych, które nie tracą na wartości.

Kiedy uznacie to za potrzebne, polecamy wybrać się ze swoją biżuterią do pracowni złotniczej GROOVY lub innej sprawdzonej, w celu odświeżenia czy ponownego złocenia, a starą biżuterię z takich materiałów można nawet przetopić na coś zupełnie nowego! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl